Zaawansowane wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w biznesie
Zaawansowane wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w biznesie
Informacje podstawowe
Informacje podstawowe
- KategoriaInformatyka i telekomunikacja / Aplikacje biznesowe
- Sposób dofinansowaniawsparcie dla osób indywidualnychwsparcie dla pracodawców i ich pracowników
- Grupa docelowa usługi
Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które posiadają doświadczenie w obsłudze arkuszy kalkulacyjnych i na codzień korzystają z programu typu MS Excel w minimum podstawowym zakresie oraz chcą udoskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie zaawansowanej obsługi i korzystania z arkuszy kalkulacyjnych w pracy z danymi. Szkolenie jest skierowane do osób, które pracują lub planują pracować z danymi liczbowymi w różnych dziedzinach biznesu i które chcą kreatywnie i samodzielnie wprowadzać innowacje cyfrowe do projektowania i optymalizowania pracy z danymi w organizacjach. W szczególności przeznaczone dla pracowników ds rachunkowości i księgowości, samodzielnych księgowych oraz innych pracowników działów księgowych, finansowych, zarządczych, związanych z analizą danych i raportowaniem.
- Minimalna liczba uczestników3
- Maksymalna liczba uczestników6
- Data zakończenia rekrutacji16-05-2025
- Forma prowadzenia usługistacjonarna
- Liczba godzin usługi16
- Podstawa uzyskania wpisu do BURStandard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej PIFS SUS 2.0
Cel
Cel
Cel edukacyjny
Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy na temat najczęściej wykorzystywanych funkcji programu Microsoft Excel oraz zapoznanie uczestników z ich praktycznym zastosowaniem. Szkolenie przygotowuje do biegłej obsługi arkusza kalkulacyjnego przy użyciu zaawansowanych funkcji aplikacji, pracy z wieloma arkuszami, tworzenia własnych formuł i analizy danych z różnych źródeł oraz przystosowania arkuszy do pracy indywidualnej i grupowej i zautomatyzowania pracy na danym stanowisku.Efekty uczenia się oraz kryteria weryfikacji ich osiągnięcia i Metody walidacji
Efekty uczenia się | Kryteria weryfikacji | Metoda walidacji |
---|---|---|
Efekty uczenia się Uczestnik definiuje specyfikę oraz strukturę działania podstawkowych i zaawansowanych funkcjonalności arkuszy kalkulacyjnych. | Kryteria weryfikacji Uczestnik definiuje formuły obliczeniowe z użyciem zaawansowanych funkcji;rozróżnia metody pracy i zasady działania różnych operacji na danych; charakteryzuje zasady działania narzędzi analizy danych i ich wykorzystania; charakteryzuje efektywne metody pracy w programie; charakteryzuje możliwości dostosowania programu do własnych potrzeb. | Metoda walidacji Test teoretyczny |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | ||
Efekty uczenia się Uczestnik buduje czytelne zestawienia i raporty przy użyciu gotowych funkcjonalności programu i własnych rozwiązań. Prezentuje dane w formie tabel, wykresów, konspektów i złożonych wydruków. Analizuje dane za pomocą dostępnych narzędzi, diagnozuje i poprawia błędy oraz dostosowuje program do własnych potrzeb. | Kryteria weryfikacji Uczestnikstosuje zaawansowane formuły i funkcje; sprawdza poprawność danych; chroni dane; udostępnia dane; projektuje zestawienia z użyciem tabel i wykresów; filtruje, sortuje i wyszukuje dane; zamienia dane; konsoliduje dane; obsługuje tabele przestawne; przygotowuje raporty i złożone wydruki. | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych | ||
Efekty uczenia się Uczestnik pracuje ze świadomością poziomu swojej wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania arkuszy kalkulacyjnych do doskonalenia jakości i efektywności pracy zawodowej, indywidualnej i grupowej. | Kryteria weryfikacji Uczestnikautomatyzuje swoją pracę z danymi, indywidualną i grupową wdrażając wybrane funkcjonalności programu do tworzonych i edytowanych dokumentów. | Metoda walidacji Test teoretyczny z wynikiem generowanym automatycznie |
Metoda walidacji Obserwacja w warunkach symulowanych |
Kwalifikacje i kompetencje
Kwalifikacje
Kompetencje
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.Warunki uznania kompetencji
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Zaświadczenie na podst.§ 23 ust. 4 rozporządzenia MEN z dn. 6.10.2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Program
Program
Szkolenie przygotowuje do samodzielnej i kompleksowej pracy z arkuszami kalkulacyjnymi w stopniu zaawansowanym. W szczególności przeznaczone dla pracowników ds. rachunkowości i księgowości, samodzielnych księgowych oraz innych pracowników działów księgowych, finansowych, zarządczych, związanych z analizą danych i raportowaniem. Prowadzi do nabycia kompetencji związanych z cyfrową transformacją.
Program usługi rozwojowej obejmuje 16 godzin lekcyjnych (po 45 minut), w tym przeprowadzenie zajęć oraz walidację efektów uczenia się. W trakcie dnia szkoleniowego przewidziano łącznie 30 minut przerwy (nie wlicza się w czas usługi) realizowanej w formie 2 lub 3 przerw po 10 lub 15 minut.
Szkolenie realizowane stacjonarnie w grupie, przy jednoosobowych stanowiskach komputerowych z wykorzystaniem wykładu, prezentacji i ćwiczeń praktycznych(w harmonogramie wskazano ogólny czas trwania szkolenia i walidacji wraz z przerwami (niewliczane w czas usługi), w wymiarze godziny zegarowej).
Ramowy program usługi:
- Zaawansowane wyświetlanie i formatowanie danych: formatowanie danych, formaty użytkownika, formatowanie warunkowe, sprawdzanie poprawności danych.
- Formuły i funkcje zaawansowane: formuły z odwołaniami cyklicznymi, tablice i formuły tablicowe, przegląd wybranych funkcji arkuszowych, funkcje użytkownika, funkcje statystyczne, finansowe i księgowe, automatyczne tworzenie nazw, tworzenie stałych
- Praca ze skoroszytami i z szablonami: narzędzia wspomagające pracę z odległymi danymi, drukowanie i podgląd kilku arkuszy, zaawansowane wyszukiwanie skoroszytów, inspekcja skoroszytów, szablony skoroszytów dołączone do MS Excel, tworzenie i edycja szablonów, autoszablony, kreator szablonów ze śledzeniem danych, ochrona danych.
- Zaawansowane wykresy: sposoby wizualizacji danych
- Konsolidowanie danych i arkusze z łączami: odwołania, tworzenie odwołań zewnętrznych, modyfikowanie obiektów źródłowych, zarządzanie łączami i konsolidowanie danych, konspekty, zewnętrzne źródła danych
- Narzędzia analizy danych: menedżer scenariuszy, analiza Co-Jeśli, analiza odwrotna, sumy częściowe,
- Zarządzanie listami danych: dodawanie, wyszukiwanie i usuwanie rekordów, sortowanie listy danych, sumy pośrednie, filtrowanie danych, tworzenie tabeli przestawnej, filtrowanie i sortowanie w tabelach przestawnych, raporty tabel i wykresów przestawnych.
- Prezentacja i przygotowanie złożonych wydruków: konspekty w arkuszu, widoki niestandardowe, raporty, scalanie i inspekcja skoroszytów.
- Dostosowanie programu do własnych potrzeb: paski narzędzi i menu, formanty w arkuszu, rejestrowanie i wykonywanie makropoleceń, dodatki MS Excel
- Walidacja szkolenia.
Harmonogram
Harmonogram
Przedmiot / temat zajęć | Prowadzący | Data realizacji zajęć | Godzina rozpoczęcia | Godzina zakończenia | Liczba godzin |
---|---|---|---|---|---|
Brak wyników. |
Cena
Cena
Cennik
- Rodzaj cenyCena
- Koszt przypadający na 1 uczestnika brutto1 968,00 PLN
- Koszt przypadający na 1 uczestnika netto1 600,00 PLN
- Koszt osobogodziny brutto123,00 PLN
- Koszt osobogodziny netto100,00 PLN
Prowadzący
Prowadzący
Michał Szkaradowski
przeprowadzonych szkoleń na różnych poziomach zaawansowania z zakresu MS Office, w tym MS Excel, TIK oraz aktywnych metod nauczania.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Informacje o materiałach dla uczestników usługi
autorskie materiały szkoleniowe przygotowane na potrzeby szkolenia
Warunki uczestnictwa
Uczestnik szkolenia powinien posiadać minimum następujące umiejętności wstępne:
- znajomość min. podstawowych funkcji i narzędzi programu Excel, takich jak wprowadzanie danych, formatowanie komórek, tworzenie formuł i wykresów
- sprawne poruszanie się po arkuszach kalkulacyjnych
Osoby zainteresowane szkoleniem zachęcamy przed zapisem do kontaktu z P.S.I. Kielce, w celu potwierdzenia poziomu umiejętności wstępnych.
Zgłoszenie udziału przed terminem zakończenia rekrutacji należy dokonać:
telefonicznie:512503751 lub mailowo: info@psi.kielce.pl.
Uczestnicy, którzy otrzymali dofinansowanie na szkolenie zapisują się na szkolenie w BUR po otrzymaniu ID wsparcia.
Warunkiem udziału w szkoleniu w P.S.I. Kielce jest zapoznanie się i akceptacja regulaminu uczestnictwa, klauzuli informacyjnej i wzoru umowy szkoleniowej - dostępne na stronie www.psi.kielce.pl (umowa szkoleniowa podpisywana jest z Klientem instytucjonalnym, kierującym pracowników lub z uczestnikiem indywidualnym).
Informacje dodatkowe
Prosimy o potwierdzenie terminu szkolenia przed zapisem pod numerem telefonu: 512503751. Szczegółowy termin usługi zostanie uzupełniony najpóźniej na 6 dni przed usługą. W przypadku braku minimalnej liczby uczestników, szkolenie nie odbędzie się w podanym terminie. Szkolenie może zostać przeprowadzone w trybie indywidualnym lub stacjonarnie.
W ramach realizacji usługi, w cenie zapewniamy:
- przeprowadzenie zajęć przez doświadczonego trenera
- walidację szkolenia
- materiały szkoleniowe
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
*szkolenia o charakterze zawodowym finansowane w min. 70% ze środków publicznych podlegają zwolnieniu z VAT na podstawie §3 ust.1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. 2013 poz. 1722 § 3 ust. 1 pkt 14); w innym przypadku należy doliczyć 23% VAT.
Adres
Adres
Udogodnienia w miejscu realizacji usługi
- Wi-fi
- Laboratorium komputerowe